כירופרקטיקה לילדים

הורים ושאלות

כמה מוקדם אפשר להתחיל לכוונן ילדים? למה בכלל צריך לכוונן אותם? האין עצמותיהם עדיין רכות? מה יקרה אם הם יבכו? כל השאלות האלו ואחרות מסתובבות בראשי הורים, שרוצים לשלוח את ילדיהם לטיפול כירופרקטי. חלק מההורים מהססים לשלוח את ילדיהם לכיוונון כירופרקטי, אפילו אם הם בעצמם מקבלים טיפול. הילדים שלנו כל כך חשובים לנו ולפעמים מתוך חשש וניסיון להגן עליהם, אנחנו הופכים ל"דאגנים ומגיני ייתר" ומונעים מהם חוויות נחוצות ובעלות ערך. אם טיפול כירופרקטי הוא טיפול חשוב לבריאותך ומיצוי הפוטנציאל שלך כבוגר, אז ההיגיון אומר שהטיפול חשוב יותר לילדים. אחרי הכל, יש להם מערכת עצבים ששולטת ומשלבת את כל תפקודי הגוף. החוליות שלהם עלולות לצאת מאיזון (תת תזוזות), בדיוק כמו לגביך ולפגוע בתפקוד מערכת העצבים. ההבדל היחד הוא שלהם יש עוד חיים שלמים לפניהם, שבהם יבואו לידי ביטוי התוצאות של מה שהם עושים כיום.

לעולם לא מוקדם מדי!

תת תזוזות יכולות להיגרם כל הזמן. הראשונה ביניהם יכלה לקרות במהלך הלידה של התינוק. זו הסיבה שבגללה הורים שמבינים את הערך של טיפול כירופרקטי, דואגים שכירופרקט יבדוק את התינוק/ת שלהם, סמוך ככל האפשר לאחר הלידה. תיקון תת תזוזות חולייתיות (תת"ח) בשלבים המוקדמים, לפני שהגוף מתחיל לתפקד עם יכולות מוגבלות. קל יותר למנוע השפעות פוגעות. ככל שזמן קיום תת התזוזות, ארוך יותר, גדולה יותר הפגיעה של ההפרעה למערכת העצבים. בנוסף, ככל שזמן קיום תת התזוזות ממושך יותר, הן נהיות יותר כרוניות, כך שהחוליות מתרגלות יותר לתפקד ולהיות במצב לא מאוזן. אנשים רבים שנכנסים לראשונה למשרד הכירופרקט כבוגרים, היו יכולים ליהנות מפוטנציאל בריאות גבוה והישגים גבוהים יותר, לו עברו טיפול כירופרקטי סדיר כבר כילדים.
טיפול כירופרקטי בילדים חיוני לבריאותם ונחוץ לחלוטין להתפתחותם התקינה ומיצוי הפוטנציאל שלהם בעתיד בכל תחומי החיים.

ילדים הם מטופלים טובים יותר!

כיוונון עמוד שדרה של ילדים, אינו תהליך קשה. למעשה, בדרך כלל, הרבה יותר קל לכוונן עמוד שדרה של ילד מאשר של מבוגר. אין להם תת תזוזות ממושכות עדיין, השרירים שלהם בדרך כלל, אינם מכווצים כל כך והם בדרך כלל יותר רגועים ממבוגרים. לא רק שקל יותר לכוונן ילדים, אלא שבמרבית המקרים הכיוונונים שלהם מחזיקים לתקופות ארוכות יותר ולכן הם אינם צריכים כיוונונים תכופים כמו מבוגרים ממוצעים. אולם כתוצאה מהנפילות, חבלות, תאונות והחיים הפעילים שחווים מרבית הילדים, חשובות בדיקות שדרה סדירות.

זה שווה את המאמץ!

כיוונונים כירופרקטים אינם כואבים. ילדים יכולים להיות מאוד מסויגים בביקור הראשון ו/או השני. אולם נדיר שילדים חוששים לעלות על המיטה הכירופרקטית לקבל כיוונון, במיוחד כשהם מבינים שהביקור אצל הכירופרקט הוא חוויה משפחתית. כשהם רואים את אימא, אבא, אחיהם ואחיותיהם מקבלים כיוונון.

והילדים?

הם בדרך כלל יותר מרוצים שעמוד השדרה שלהם ייבדק גם. הכירופרקט שלכם יעזור לכם כך שילדיכם ירגישו נוח ויתרגלו לכיוונונים. מרבית הילדים מצפים לביקורם הסדיר אצל הכירופרקט. כדאי לומר באהבה, לאותם ילדים שחוששים בהתחלה, שהם צריכים לקבל כיוונון. כהורים ברור לנו שהילדים שלנו אינם צריכים לחבב או ליהנות מכל הדברים שטובים להם. תרד אינו טעים למרבית הילדים ושנת צהריים אינה כיף. כיוונונים כירופרקטיים חיוניים לבריאותם הטובה ומספר הדמעות שאולי ירדו בביקור הראשון, בדרך כלל מתוך חשש מהבלתי ידוע, בהחלט שווים את היתרונות שנותנים הכיוונונים לקטנים שלנו. כמובן שילדים שעוברים כיוונונים מינקותם, חושבים שהביקור הסדיר אצל הכירופרקט הוא חלק רגיל מחייהם ואינם חוששים בכלל לטפס על מיטת הכיוונונים.

טיפול בילדים הוא חיוני לבריאותם ולחייהם

הכי חשוב, אסור שהורים יחשבו שכיוונונים כירופרקטים לילדיהם, הוא רק משהו שהילדים יכולים לעשות, כי הם באו איתם למשרד. טיפול כירופרקטי לילדים, חיוני לבריאותם והוא צורך מוחלט להתפתחותם התקינה ומיצוי הפוטנציאל בכל תחומי חייהם.

טיפול כירופרקטי סדיר חיוני לבריאות אופטימלית. תפקוד תקין של מערכת העצבים מאפשר לגוף למצות את הפוטנציאל שלו בתיקון ושימור הבריאות כמו גם בשיפור איכויות אחרות של החיים, כמו ביצועים בעבודה, הצלחה אקדמית והישגים אתלטיים.

חוליה שיוצאת מאיזון עד לדרגה בה היא מפריעה לתפקוד התקין של מערכת העצבים (תת תזוזה), מערכת ההחלמה העצמית, הפנימית והמולדת של הגוף אינה יכולה לתפקד כמו שהיא אמורה. דבר זה פוגע באיכות החיים. כירופרקטורים מתקנים את תת התזוזות האלו.

מקור: Chiropractic for Children, Foundation for the Advancement of Chiropractic Education, P.O.B. 1052, Levittown, PA 19058.