מיכל קופיטוב

את ד"ר מנדי הכרתי כשהקשבתי להרצאתו על כאבי גב במפגש "סבבים וסבבות" בתקופת הקורונה בזום. נדהמתי מהידע והגישה לבעיות וכאבים, אשר בשונה לגמרי ממה שבדרך כלל נענים בעולם הרפואה.
כשנתפס לי צד ימין (כבר היה לי ניסיון של שבץ בעבר) ידעתי שאני רוצה להגיע לד"ר רונן מנדי. למזלי ד"ר מנדי קיבל אותי מיד עוד הרבה שהגעתי לכל הרופאים המומחים בקופת חולים וקבלתי תוצאות של כל בדיקות חשובות המורכבות. האבחון של ד"ר מנדי היה מדויק. וכך גם הטיפול שהתחלנו. אחרי שלושה חודשים הייתי מסוגלת לטפל בעמצי לבד, להתלבש, להתרחץ, לאכול, ללכת.
היום אני עצמאית ובזכות הטיפולים איכות החיים שלי משתפרתץ
אני יוצרת מהטיפולים "כמו חדשה" גם פיזית וגם רגשית. ניכרת תשומת לב, הקשבה לבעיות של מטופל, סובלנות יחס אישי, מקצועיות, טוב לב, חיוך של ד"ר רונן עושה ניסים, הוא מחזיר שמחת חיים למטופל.
תודה לך ד"ר רונן מנדי היקר!

ותודה נוספת להדס, המזכירה, שתמיד פוגשת אותנו עם חיוך, מילה טובה, איכפתיות, מוכנות לעזור.

ממני ובהערכה
מיכל קופיטוב

ר.כ. בת 31, עובדת בגן ילדים

לפני שהיגעתי אל ד"ר מנדי היו לי כאבים חזקים בגב התחתון, קשיים בנשימה ולחץ בבית החזה. כאבים במפרקי הירך ובצוואר ומגבלות תנועה בכל הגוף. קושי באיסוף רצפת האגן.
היגעתי אל ד"ר מנדי אחרי שקראתי כתבה בה הד"ר מתאר במדוייק את הבעיה שלי במפרק הפוביס, ומתבטא באופטימיות על דרך טיפול.
הייתי סקפטית.
מהצד השני קרתי כתבות בה אנשים טוענים שנפגעו, ובכלל ההתעסקות הזו עם הגוף כש"מזיזים" אותו – מעורר פחד מנזק בלתי הפיך ןהרתיע אותי.
מאש תחילת הטיפול: 1. תנועתיות בכל הגוף – טווח התנועה גדל, כאבים פוחתים.
2. נשימה מלאה יותר לבית החזה ושיפור באיסוף.
3. צורה – הפציעה הרחיבה לי את האגן והא אט אט חוזר לעצמו.
הכי משים אותי שבעוד אחרים הטילו ספק או הביעו חוסר הבנה מקצועית, ד"ר רונן מנדי מגלה אמפטיה מלאה, מביע אופטימיות לפתרון הבעיה. כמו כן באהבה לתחום ובסבר פנים – יונה על כל שאלותיי ודאגותיי.
* מצפה ממש לחזרה מלאה לריקוד שלי, לתנועה, לנשימה ולצורה. ללא כאבים ולתפקוד מלא.
תודה רבה רבה, על כל הטיפולים עד כה.

לאה ויסוצקי

לפני שמונה חודשים הגעתי לד"ר מנדי, כשהחלטתי לנסות גם.
בעצם, התכוונתי להסיע את אמא שלי לטיפול. אחרי הפעם השלישית נשביתי בקסמיו ובמקצועיותו של ד"ר מנדי רונן והחלטתי לנסות גם. האבחנה המדויקת, תשומת לב לפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול, סובלנות והענקת תקווה לאורך הטיפול, התמדה ומסירות… כל אלו ורבים נוספים הביאו אותי לרכישת מנוי ארוך טווח.
אני מרגישה שיפור אדיר בגוף שלי ובעיקר מוקירה את האיש ואת עבודותו
שנים רבות סבלתי מכאבים בברכיים, גב תחתון, פריצת שני דיסקים ופגיעה בגב העליון.
הלחצים של יומיום הוסיפו כאבי כתפיים, צוואר וראש.
היום לאחר טיפול ממשוך, אני מרגישה אחרת לגמרי, כמו חדשה!!!
אז א אתם סובלים מכאבים, תחשבו אם להמשיך או להינות מטיפול מקצועי ואיכותי.
תודה ד"ר מנדי היקר, תודה רבה!

ויקטוריה נמיר

רונן היקר

לא הזדמנן לי להיפרד ממך ולהודות לך על הטיפול המקצועי והמסור.
החזרת את גופי לחיים הן פיזית והן נפשית.
בזכותך לא רק שלא כואב לי – אלא התחלתי לצעוד, לישון טוב יותר ועמוק יותר ועוד.
אני מאחלת לך ולכל אוהביך חג פסח מלא באהבה, אושר וחוויות טובות

ט. ק. ל

סבלתי מקושי בפעילות יום יומיות כמו להרים את התינוק, כאבי גב שנמשכו שבועות.
קראיתי על כך שטיפול כירופרקטי משפר את איכות החיים ופניתי לד"ר רונן מנדי.
תותאות הטיפול היו הפחתה משמעותית בכאבי הגב, נשימה יותר טובה ועלייה באנרגיה שמאוד הרשימה והפתיעה אותי. לא לקחתי בחשבון שיהיה קשר בין שיפור באיכות החיים מכאב פיזי על מצב נפשי.

פ. מורה לריקוד, בת 32

הגיעה עם "בכללי בריאותי תקינה, אך עם קושי תמידי לנשימה חלקה דרך האף. נחיר אחד קבוע היה סתום, עקב מחיצת אף עקומה, ולמעלה משנתיים הייתי צמודה לאוטריוון – על מנת לאפשר נשימה דרך האף. קיבלתי הפניה לניתוח לתיקון מחיצת אף.
ראיתי המלצות בגוגל שאפשר לטפל ללא ניתוח במחיצת אף עקומה.
הייתי סקפטית. אינני מכירה אישית מטופל של הד"ר או את הד"ר עצמו ולא היכרתי את הכירופרקטיקה ומעלותיה.
אחרי הטיפול: נשימה ללא תרסיס אף, גם בלילות.
שינה חלקה יותר.
שחרור לחצים בצוואר שהיו תמיד.
הכי מרשימים אותי המקצועיות והאדיבות!"

סרטון – לקוחה מרוצה מספרת על הטיפול שעברה

נהג מבוגר שחזר לעבוד

"אני מטופל אצל ד"ר רונן מנדלזיס מזה מספר שנים. הגעתי אליו עם בעיות רבות בגב התחתון ובשכמות, וכן כאבים רבים במפשעות. מותר לציין שלא יכולתי לתפקד בעבודתי כנהג וכן לבצע פעילות ספורטיבית. הודות לטיפול המסור של ד"ר רונן חזרתי למסלול חיים תקין ומתפקד בצורה יוצאת מן הכלל. גם הכאבים במפשעות שהגבילו אותי עד מאוד, נעלמו כלא היו. ועל כך תודתי עמוקה לד"ר רונן, על טיפולו המקצועי, המסור והלבבי." י.ח., נהג בן 62, אליכין

8 חודשים אחרי תאונת דרכים – כאב בעצם הזנב, שריפה בעכוז וברגלים

"לכבוד ד"ר מנדלזיס, ברצוני להודות לך מעומק לבי על הטיפול המקצועי, הסבלנות ורוח התקווה שנטעת בי. תודה! שלאורך כל הדרך לא ויתרת. תודה! שגם בימים קשים חייכת, הסברת והאמנת. תודה! על היחס המקצועי, האנושי והחברי. הגעתי אליך כ-8 חודשים לאחר שנפגעתי בתאונת דרכים במסגרת עבודתי כתועמלנית רפואית, כשמשאית ריאו צבאית במשקל 5 טון פגעה ברכבי בעצומה מאחור, והעיפה אותו למרחק של כ-10 מטרים כשאני נוהגת ברכב הפרטי. מיותר לציין שהרכב ניזוק כליל, ואני שכבתי כחודשיים בבית, חבולה ומיוסרת מכאבים בין 'קירות ותקרות'. לאחר התאונה ניסיתי את כל הטיפולים הקונבנציונאלים שהוצעו לי – טיפול פיזיותרפי וטיפול נירולוגי בידי נירולוג מומחה שכלל טיפול תרופתי בנוגדי כאב. מציאות חיי השתנתה לבלי הכר. הכאב והמוגבלות הכתיבו את סדר יומי החדש. ברוב ייאושי פניתי לד"ר אייזנברג, נירולוג ומנהל יחידת הכאב בבית חולים רמב"ם כשאני במצב נפשי ירוד וסובלת מחוסק שיווי שמקל, כאבים מפלחים באיזור האגן – עצם הזנב ותחושת שריפה חזקה ברגל שמאל. ד"ר איזנברג המליץ עליך בחום ולא טעה. אבחון מיידי ומקצועי שלך, טיפול של כירופרקטיקה שנעשה בידיך המיומנות והמקצועיות הניבו תוצאות כמו ב'מטה קסם'. לאחר כארבעה טיפולים הכאבים החזקים והחדים הפכו עמומים, תחושת השריפה נעלמה כליל 'תם עידן מחול החרבות', כפי שנהגתי לתאר את עוצמת הכאב. לאישה כמוני המרגישה צעירה בנפשה ובגופה (גיל 39). אין מחיר לשמחת החיים ואיכות החיים הנתנים מחדש. היכולת שוב לחזור לפעילות רגילה, לשיגרה, לרוטינה נותנת תחושה של להיוולד מחדש. טיפולך המקצועי והתומך הוביל לתוצאה הסופית – חיים ללא כאב. אני שוב מחייכת לחיים ועברו רק כשלושה חודשים. מסתבר שיש חיים אחרי הכאב והם מאוד יפים. ואני שבכלל לא האמנתי ב'כירופרקטיקה שמירופרקטיקה'… אני, שהיגעתי מתוך המערכת הקונבנציונאלית ובקושי ידעתי איך מאייתים את המילה, נחשפתי לשמחתי לצוהר חדש, אחר, שונה והכי הכי חשוב עוזר, מועיל ופותר את בעיית הכאב. תודה! מכל הלב. עם הרבה תקווה ואופטימיות ובכל הזדמנות אשמח להמליץ בחום על טיפולך. יישר כוח" ח.ב.ד, תועמלנית רפואית, בת 39, חיפה

נפל עליו רכב

"שנת 2001, ביום בהיר רגיל, אבא נסע לתקן את ריכבו במוסך, עד שנהג עשה 'רוורס' והפיל עליו את הרכב. התוצאות כבר היו משמעותיות: חצי גופו הימני של אבא כולל ראשו נפגע. ניסיתי להשתמש בכל מה שלמדתי אי פעם: רייקי, מסאז'ים, רק כדי שהוא יוכל קצת להירגע מכאביו ולהמשיך במהלך חייו. באותה תקופה שירתתי במג"ב במסלול לחימה. הדאגה המתמדת והתיסכול שהרגשתי, אינם ניתנים אפילו לתיאור. בשלב כלשהו האמנתי שזהו זה. אין יותר מה לעשות. אין מי שיכול לעזור לאבא ולגאול אותו מייסוריו. כאב לי ולא השלמתי עם זה. ניסיתי לשאול ולשאול על רופאים מומחים, דרך קשרים בצבא וחברים, אבל לצערי ללא שום תוצאות. וכשעמדתי להרים ידיים, נכנסת לחיינו. כן, ד"ר רונן, אתה! בשבילך אני מוקירה לא חצי מלוכה, אלא את כולה. היצלת את חיי אבי. ריפאת לו את הגוף ואת הנפש, וגרמת לו למצוא את הדרך לשלווה. החזרת את מסלול חיינו לתקינותו, ואין מילים בפי להודות לך, ועד כמה אני מעריכה, מוקירה תודה ומאמינה. והכל בזכותך! תודה על התעוזה שיש בך. תודה על הדאגה המתמדת שלך בכך שאפשר תמיד להתקשר אליך ולהתייעץ. תודה על ההתמסרות הנפשית והפיזית שלך. כמו כן חשוב לי לציין בפני כל האנשים שחווים חוויה מרה וחושבים כי זהו הסוף, או כאילו שבתחילת הדרך הזאת – דעו שיש מי שיכול לעזור. יש מי שיכול לשפר את המצב. פליאה שברא אבינו שבשמיים, שתשנה לכם את מהלך חייכם, ד"ר רונן מנדלזיס. בהערכה ללא גבולות" ש.ש., מפקדת ולוחמת במשמר הגבול, בת 22, נתניה