מהי כירופרקטיקה?

כירופרקטיקה מצילה חיים

חוט השידרה – קו החיים, מעביר הוראות הפעלה ותיאום (קואורדינציה) בין המוח והגוף. חוט השידרה והמוח הם מערכת העצבים המרכזית. זו המערכת הראשונה שמתפתחת אצל העובר. המערכת הזו כל כך חשובה שהיא מוגנת על ידי עצמות. חוט השידרה והמוח מוגנים על ידי עמוד השידרה.

עמוד השידרה בנוי מ-34 חוליות. עמוד השידרה נושא את משקל הגוף, ומאפשר גמישות ותנועה. תנועה חשובה לזרימה חלקה של הוראות ההפעלה בין המוח והגוף.

החוליות יוצרות תעלה חלקה, שדרכה זורם חוט השידרה. כל תזוזה קלה (תת תזוזה) של חוליה, פוגעת בחופשיות הזרימה של חוט השידרה, ופוגעת בתפקודי הגוף. תת תזוזה גורמת לגוף לתפקד בפחות מ-100% מיכולותיו, ולכן מחלישה ופוגעת בגוף ובתפקודו.

לחצי החיים מתרכזים, מצטברים ופוגעים בכריות הנוזלים (דיסקים) שנמצאות בין החוליות ותפקידן להרגיע, לספוג ולשחרר חלק מעודפי הלחץ שמצטברים בחוט ובעמוד השידרה. אחרי שמצטבר מספיק לחץ עצבי בחוט השידרה, כעבור זמן (לרוב) הוא פוגע בתפקוד הדיסקים הוא גורם לכיווץ ייתר (או רפיון) של שרירים ובהמשך עלול לגרום לשינויים ממבניים ומיקומים של חוליות.

תת תזוזות חולייתיות, הן למעשה בעיות תפקוד כרוניות, של זרימת חוט השידרה והוראות ההפעלה, התיאום והתזמון.

תיקון התפקוד, הסדרה חשמלית והחזרה למיקום של תת תזוזות, מכונה "כיוונון כירופרקטי".

חוט השידרה ורשת מערכת העצבים אחראיים על כל תפקודי הגוף. כל חוליה מהווה למעשה כעין מפסק (עמעם) בארון החשמל של הגוף, ויכולה לשחרר לחץ במצבי עודף לחץ רגשי, כימי (ואלקטרו-מגנטי), וגופני.

לכוח החיים, יש למעשה מנגנון טבעי לשחרור לחצים מחט השידרה, שמכונה "תת תזוזה". תת תזוזה משחררת לחץ ייתר, אך מפחית (פוגעת) במידה ביכולת תפקוד כזה או אחר של הגוף.

כיוונון כירופרקטי מתקן תת תזוזות ומשקם תפקודים, יכולות ותיאום.

מרבית הפגיעות בגוף ובתפקודו קורות ב-7 השנים הראשונות של החיים. הגוף אז כל כך צעיר ופעיל, שהדעת מוסחת במהירות לדבר אחר. לוקח לעתים חודשים, שנים ואף עשרות שנים, עד שתת תזוזות מתחילות לפגוע ממש בתפקוד ולשדר סימפטומים.

לעתים עבר כל כך הרבה זמן, עד שהאדם והסובבים אותו, מתקשים לקשר בין הפגיעה (הרגשית, הכימית או הגופנית) שגרמה מלכתחילה לתת התזוזה. במהלך השנים, הגוף והאדם מתרגלים גם לתפקד בפחות מיכולותיהם, עד שהם (אתם, אנחנו) מאבדים את האמונה והביטחון בתפקודים וביכולות, עד שפונים לעזרה חיצונית, בתקווה להקל ואולי אפילו לתקן את התפקודים הפנימיים.

כירופרקטורים מתמחים ומיומנים באיתור ההפרעה למעבר הוראות התפקוד והתיאום, בשחרור, בכיוונון, בהפעלה מחדש ובשחזור של יכולות ותפקודים. ככל שמתחילים בכיוונונים סדירים מוקדם יותר, יש פחות לחצים לשחרר, וקל יותר לשחרר ולשמור על התפקודים והיכולות.

תת התזוזה הראשונה, נגרמת ב-85% מהלידות הרגילות, וכמעט ב-100% מהלידות המכשירניות (לידת מלקחים, לידת וואקום ולידה קיסרית). לכן חשוב ומומלץ לבדוק ולכוונן כל תינוק, סמוך ככל הניתן לאחר הלידה (כדאי מאוד גם לבדוק ולכוונן את האישה היולדת, סמוך ככל הניתן לאחר הלידה, אך זה נושא לפרק אחר).

תת תזוזות נוספות יכולות להיגרם באחת או יותר מ-3,000 הנפילות שקורות לתינוק במהלך השנתיים הראשונות, כשהם לומדים להרים את הראש, להרים כתפיים, לעמוד על 4, להתנדנד, לעמוד, ללכת, לרוץ, לטפס ולרדת מדרגות, לנסוע על קורקינט, אופניים, סקטים, לקפוץ על חבל, גומי, כדורגל, כדורסל, צמיחה לגובה (גביהה), שינויים הורמונליים, התפתחות הגוף, נסיעה על אופנוע, מכונית, אימונים קשים, טירונות, חיילות.

לימדו אותנו לטפל בעצמינו רק כשאנחנו חולים, או לאחר שאנחנו סובלים. הרבה יותר קל ופשוט לשמור על התפקוד והיכולות שלנו, של בני זוגנו ושל ילדינו. אנשים רבים לא מטפלים בעצמם עד שהם לא מתפקדים, או עד שהם חולים מאוד. ההתדרדרות בתפקודי הגוף מתחילה בתת תזוזה, שמתדרדרת לפגיעה ביכולות, שמתדרדרת לבעייה תפקודית, שמתדרדרת למחלה, ויכולה להסתבך הלאה.

אפשר להתחיל בטיפול כירופרקטי בכל גיל ובכל שלב, ברגע שמחליטים לחזק, לשמור ולאושש את יכולות ותפקודי הגוף. זו המודעות והאחריות של כל אחת ואחד מאיתנו לגבי עצמו ולגבי בני משפחתו. חשוב לשמור ולשחרר את היכולות של כל בנות ובני המשפחה מינקות ועד חוכמה.

כירופרקטיקה מצילה, מחזקת, מפעילה ומממשת את החיים, התפקודים והיכולות.

יש לי חלום, יש לי חלום.

בו כל התינוקות, הילדים, המתבגרים, הנשים, נשים בהריון, האימהות והאנשים שומרים על יכולותיהם ותפקודיהם, על ידי כיוונונים כירופרקטיים סדירים מהלידה ועד חוכמה. רק תחשבו אילו יכולות נפלאות יממשו התינוקות, הילדים והמתבגרים.

אילו משפחות נפלאות ושמחות יהיו לכולנו. אילו ערים ויישובים נהדרים יהיו לנו, ארץ ועולם של אנשים שמממשים קרוב ל-100% מיכולותיהם האישיות הפנימיות המולדות. איזה עולם נהדר יהיה לנו.

יש לי חלום, ואני מתכוון לממש אותו בעזרתכם – לחיים מלאים וחופשיים מתת תזוזות (לחצים).

דר' רונן מנדי Dr. Ronen Mendi

כירופרקט 1800-39-40-40 Chiropractor