מהו כאב?

אחד מכל 4 אנשים… סובלים מכאב מדי יום!
כאב נוצר כתוצאה מחוסר תנועה (חיים) בשידרה. הכאב מופיע, רק אחרי שחוסר התנועה בשידרה קיים כבר זמן (שעות, ימים, שבועות, חודשים ולעיתים שנים ואף עשרות שנים!).
פעמים רבות, הכאב מופיע בכלל במקומות אחרים, דבר שמקשה על הטיפול בגורם האמיתי לכאב. וכפי שאתם יודעים – אם לא מטפלים בגורם האמיתי, הבעייה רק מחריפה! אפילו אם לא מרגישים אותה לזמן מסויים.

דר' מנדי אומר שאפשר להרגיע ולשחרר את הכאב, תוך כדי טיפול בבעייה הראשונית, על ידי החזרת תנועה (חיים) לשידרה. החזרת התנועה נעשית על ידי כיוונון (טיפול כירופרקטי לשחרור לחצים שידרתיים).

אנשים רבים מחכים עד ליום שבו "יום אחד" מופיע הכאב. בדרך כלל הם קודם כל רצים לארון התרופות. אמנם התרופות, מרגיעות פעמים רבות את הכאב, אבל הן לא מחזירות את התנועה (חיים) לשידרה.

חוסר התנועה בשידרה מכונה בפי מומחים 'תת תזוזה'. כדאי להבין את משמעות המונח, שבא מלטינית – סאב-לוקסאציה. התרגום המדויק של המונח הוא: סאב – פחות, ולוקסאציה – אור ו/או תנועה.
תת תזוזה, גורמת גם ללחץ על העצבים שיוצאים מחוט השידרה, ומעבירים הוראות הפעלה ופעולה מהמוח לגוף, במקביל לקריאות מצב ותחושות שמגיעות מהאיברים לצורך של פיקוח וניהול הפעולות על ידי המוח.

כאב נגרם למעשה, כתוצאה משינוי בפעילות החשמלית (אור) העצבית. תת תזוזות נגרמות כתוצאה מלחצים רגשיים, כימיים וגופניים. תת התזוזה הראשונה, נגרמת ל-85% מהתינוקות בלידה (ד"ר דיוויד טאובין, גניקולוג). ולשאר במהלך אחת מ-3,000 הנפילות והמעידות שקורות לכל תינוק, במהלך שלושת השנים הראשונות של חייו. בזמן שהתינוקות לומדים להרים את הראש, לשבת, לעמוד על 6, להתנדנד, ללכת, לרוץ, לטפס במדרגות, לנסוע על קורקינט, אופניים… אופנוע…

ככל שתת התזוזה אינה מטופלת (נשארת בגוף) זמן רב יותר (מצטבר), היא גורמת ליותר נזק. ככל שעובר, זמן רב יותר. ככל שעבר זמן מהיווצרות תת התזוזה, קשה יותר למצוא את ההקשר בין החבלה (טראומה) הראשונה, לתת התזוזה לבעיה התפקודית שהיא גורמת (סימפטום).

כירופרקטיקה יכולה למצוא את הקשר, ולטפל בו. רבים מאבדים עניין בתיקון הגורם הראשוני, לאחר שעוברים או נרגעים הסימפטומים.

אחרי שהבנו את מקורן של תת התזוזות. יש דרך נוספת לשמור על התפקוד והבריאות. זו דרך של שמירה על יכולות ואיכות התפקוד. כאמור לחצים, יומיומיים גורמים לתת תזוזות, שפוגעות בתפקוד וגורמות לנו לתפקד ולממש, פחות מ-100% מיכולותינו (פוטנציאל).

הדרך הנכונה יותר, למעוניינים לשמור על תפקוד מיטבי, ועל הישגיות, היא לשמור על שידרה חופשית מתת תזוזות, מהלידה והלאה.

אז הילדים שלנו, יגדלו עם פחות מגבלות. דבר שגם ישפר את איכות תפקודם ואת הישגיהם.

חשוב לציין שילדים בכל הגילאים, יכולים להתחיל ולממש קרוב ככל הניתן, ל-100% מהיכולות שנותרו להם. שמירה סדירה על היכולות, מאפשרת גם לפתח ולשפר אותם. גם לילד בן 95 מגיע, לנצל ולממש את שנותיו הנותרות.

כאן אנחנו מגיעים לעיקר של הכירופרקטיקה. כירופרקטיקה מוסיפה חיים לשנים!

אחת מתופעות הלוואי של כירופרקטיקה, היא גם שכירופרקטיקה מחזקת את מערכת החיסון, וגורמת לילדים ואנשים להיות פחות חולים. זה קורה בעיקר, מכיוון שכירופרקטיקה מחזקת את הכוח הפנימי והתפקוד. דבר שמאפשר לגוף לרפא ולשקם תפקודים רבים בעצמו.

מחקר עדכני מצא שההוצאות הרפואיות של אנשים בני 65 ומעלה, שמטופלים כירופרקטית באופן סדיר, קטנות ב-31% מההוצאות הרפואיות הממוצעות של האוכלוסייה הכללית (בגילאי 65 ומעלה).

מחקר אחר מצא שיש לאנשים שמטופלים כירופרקטית באופן סדיר, 59% פחות אשפוזים מאשר לאוכלוסייה הכללית.

כירופרקטיקה מוסיפה חיים לשנים!