צור קשר

שם *

דואר אלקטרוני*

טלפון *

תוכן ההודעה

שאלות ותשובות

תשובות לשאלות שמטופלים רוצים לדעת

תשובות לשאלות שמטופלים רוצים לדעת תורגם על ידי: ד"ר מנדי רונן נכתב על ידי: www.patientmedia.com "התשובות עוזרות למטופלים להסביר את ההחלטות הכירופרקטיות שלהם". 

למטופלים (ולבני/ות הזוג שלהם/ן) יש שאלות. לעיתים הם ישירים מספיק לשאול, פעמים אחרות הם דואגים בשקט, דעתם מוסחת, שיתוף הפעולה שלהם נפגע, הם מפנים פחות ותהליך ההבראה נפגע!
בסדרת השאלות והתשובות הזו, אנו עונים על 24 השאלות הנפוצות ביותר שמטופלים שואלים, מומלץ לקרא לפני הבדיקה ודיווח הממצעים. אלו הן תשובות לשאלות שהרבה מטופלים, מרגישים מנומסים מדי (או מתביישים!) לשאול. תשובות מראש לשאלות הנפוצות. מענה מוקדם על השאלות, נותן תקווה, ביטחון והוקרה!
בכל שאלה נוספת אתם מוזמנים לפנות אלינו, בטלפון 1-800-39-40-40 ונשמח לענות.

האם מזיק לעשות קנאקים בצוואר או בגב?

הרצון לפוקק (קנק) את הצוואר או הגב, נגרם כתוצאה ממתח של חוליות תקועות או מוגבלות בתנועה, הגורם לאיזור אחר בעמוד השדרה לפצות (קומפנסציה) על ידי תנועת ייתר פיקוקים ספונטניים רבים. האיזור התקוע, חשוב שיכוונן על ידי כירופרקט (דוקוטור לכירופרקטיקה), כך ששאר עמוד השידרה יתאזן וימנע מתזוזות ייתר רעש ופיקוקים.

האם אני יכול/ה לכוון את עצמי?

פיקוק (קנק) או הנעת ייתר של הצוואר שלך, נותנת תחושת שחרור קצרצרה, אך במהרה גובר לתנועת ייתר או פיקוק של המפרק, חוזר, מכיוון שגורם המתח, לא תוקן. פיקוק ייתר לא נכון ולא מבוקר, עלול לגרום להתקשות של המפרקים בטווח הארוך. גם דוקטורים לכירופרקטיקה, אינם יכולים לכוונן טוב את עצמם. ד"ר מנדי, לדוגמה, מקבל כיוונון פעם בשבוע מהכירופרקטית שלו – מכיוון שזה שומר לו על מערכת החיסון ומחשבה צלולה.

איך בעצם עובדת הכירופרקטיקה?

כירופרקטיקה עובדת מכיוון שגופך הוא מערכת שמרפאת את עצמה, מארגנת את עצמה ומנוהלת על ידי מערכת העצבים שלך. מליוני הוראות יוצאות ממוחך, במורד חוט השדרה, ומשם יוצאות הוראות תפקוד אל כל איבר, מערכת וריקמה. מידע ונתונים, נשלחים בחזרה למוח ומדווחים אם הגוף שלך מתפקד כנדרש. תנועה או מיקום לא נכון של חוליות עמוד השדרה, המכונה בפי מומחים "תת תזוזה חולייתית" (תת"ח), יכולה להפריע להעברת מידע חיוני זה, על ידי גירוי העצבים ופגיעה בתפקוד האיברים והרקמות הקשורים אליהם. כיוונון שדרתי מדוייק (ספציפי) משפר את העברת המידע החיוני בין המוח/גוף/נפש. הבריאות משתפרת וחוזרת, פעמים רבות, בהתאם לשיפור הניהול של מערכת העצבים את הגוף.

האם אני יכול לדעת אם אני סובל מלחץ עצבי שידרתי, ללא התייעצות עם כירופרקט?

לא תמיד. תת תזוזה או לחץ על עצב שידרתי, דומים לחור בשן – את/אתה יכולים לסחוב את זה זמן רב, לפני שמופיעים הסימפטומים. זו הסיבה שבגללה חשוב וכדאי לעבור בדיקה שידרתית תקופתית סדירה.

האם יש לי 'עצב צבוט'?

מצב של עצב צבוט הוא נדיר. יותר הגיוני שחוליה שדרתית סמוכה מגרה, מותחת או משפשפת את העצב. "תת תזוזות אלו" מעוותות את המסרים שמועברים על ידי העצבים בין המוח והגוף. דבר זה יכול לפגוע בבריאות התפקודית של האיברים והרקמות שמחוברים אליהם.

איך קורות לך תת תזוזות?

יש שלושה גורמים בסיסיים לתת תזוזות (תת"ח). גורמים גופניים שיכולים לכלול נפילות, תאונות, תנועות חוזרות והרמה לא נכונה של משאות; רגשות כמו אבל, כעס, פחד או חרדה יכולים לגרום תת תזוזות (תת"ח). גורמים כימיים כמו אלכוהול, סמים, תרופות, זיהום אוויר, זיהום מים ודיאטה לא בריאה.

האם יש לי "החלקת דיסק" (בריחת דיסק)?

בין כל זוג חוליות בעמוד השדרה, נמצאת כרית הפרדה, שמכונה דיסק. מעטפת פיברוטית חזקה, שומרת על חומר ג'לטיני במרכזה, שעוזר לתמוך ולשאת משקל, ומאפשר תנועה מפרקית. הדרך המיוחדת, בה מחובר הדיסק לחוליה שמעליו, ולזו שמתחתיו, אינה מאפשרת לו, למעשה, 'להחליק' או 'לברוח' עדיין, הדיסק, יכול לבלוט; הוא יכול להיקרע; הוא יכול להיחתך; הוא יכול "לרזות" – לרדת בגובהו; הוא יכול להתייבש והוא יכול להתמוטט, אבל לא יכול 'להחליק' או 'לברוח'.

האם תת תזוזות (תת"ח) יכולות להסתדר (להתכוונן) בעצמן (באופן ספונטאני)?

לפעמים. אורח החיים הלחוץ של תקופתנו, הוא גורם מתמשך, קבוע לתת תזוזות. למזלנו, יש לגוף שלנו את היכולת לתקן בעצמו, הרבה מהבעיות כשאנחנו מתכופפים או נמתחים, או כשאנחנו ישנים בלילה. כשתת התזוזות אינו מתאזנות מעצמן, את/ה צריך/כה להיבדק על ידי דוקטור לכירופרקטיקה.

האם הכיוונונים יהפכו את עמוד השדרה שלי לחופשי מדי?

לא. רק המפרקים הנעולים (תקועים) בעמוד השדרה, מקבלים כיוונון. דבר זה מאפשר לשרירים חלשים ורצועות חלשות להתחזק ולהחלים.

האם מכווננים את כל המטופלים באותה דרך?

לא. עמוד השדרה ותוכנית הטיפול מיוחדים אצל כל מטופל/ת. עם 24 חוליות נעות בעמוד השדרה (שכל אחת נעה ב-7 כיוונים שונים!). אנחנו מזהים קשת רחבה של איפיונים שידרתיים. הטיפול בכל מטופל/ת, מותאם המיוחד עבורו/ה, עם התייחסות לגיל, מצב ומטרות הבריאות שלו/ה.

כמה כיוונונים אצטרך לעבור?

מספר הכיוונונים משתנה לכל מטופל/ת, בהתאם למצבם ולמטרות הבריאות שלהם. הרבה מטופלים מתחילים להרגיש שיפור תוך שבוע או שבועיים, של טיפול אינטנסיבי. הביקורים נעשים פחות תכופים עם התייצבות עמוד השדרה שלך. במקרים כרוניים, החלמה מלאה, יכולה להימשך חודשים ואפילו שנים.

אפשר לעבור טיפול כירופרקטי אחרי ניתוח בעמוד השדרה?

כן. היה בטוח שהדוקטור לכירופרקטיקה, יימנע מהפעלת לחץ מהאזורים ששונו ניתוחית בניתוח של עמוד השדרה שלך. ניתוחים וקיבועים של עמוד השדרה, יוצרים חוסר יציבות ברמה שמעל ו/או מתחת לאזור הקיבוע/ניתוח. אזורים אלו יהיו הפוקוס של הטיפול הכירופרקטי שלך.

כמה זמן אצטרך להמשיך בטיפול הכירופרקטי?

אחרי שהמטופלים מקבלים את השיפור שהם רוצים, הרבה בוחרים להמשיך בסוג כלשהו של טיפול משמר תקופתי. מטופלים אלו, מגיעים לביקורים שלהם, כשהם מרגישים נהדר. ביקורים אלו, יכולים לתמוך בשלבים האחרונים של תהליך ההבראה, ועוזרים לאבחן ולפתור בבעיות חדשות קטנות, לפני שהן הופכות למשמעותיות. התפקיד שלנו הוא להציע את הטיפול הטוב ביותר, והתפקיד שלך הוא לבחור, כמה מזה את/ה רוצה.

מדוע רופאים תרופתיים ודוקטורים לכירופרקטיקה אינם משתפים פעולה ועובדים ביחד?

זה משתנה בימינו. שנים של דיעות קדומות מפנות דרך למחקרים המראים את היתרונות והתועלת של הטיפול הכירופרקטי. גישות והתייחסויות, משתנות לאט. בכל מקרה, הציבור מחפש ודורש תחליפים (אלטרנטיבות) לתרופות וניתוחים. יותר ויותר רופאים תרופתיים, מפנים את המטופלים שלהם למשרדינו.

איך אני יודע/ת אם יש לי תת תזוזות (תת"ח)?

יכולות להיות לך תת תזוזות (תת"ח) מבלי שתדע/י עליהן. כמו בשלבים המוקדמים של חור בשיניים או סרטן, תת תזוזות (תת"ח) יכולות להיות קיימות, לפני שמופיעים סימני ההתרעה של הגוף. התוצאות של בדיקה כירופרקטית מלאה, יכולים למצוא את המיקום והחומרה של תת תזוזות (תת"ח) שאולי יש לך.

האם כיוונונים כירופרקטיים בטוחים?

כן. מחקר עדכני שנעשה בניו זילנד, מצא שכיוונונים כירופרקטיים "בטוחים מאוד". על ידי הימנעות משימוש בתרופות וניתוחים מסוכנים, יש לטיפול הכירופרקטי רקורד טוב מאוד. בדיקה מקיפה, מזהה את המקרים הנדירים שבהם, הטיפול הכירופרקטי אינו מתאים. השוו את הסטטיסטיקה. כיוונונים כירופרקטיים, בטוחים יותר מתרופות מדף (שאינן דורשות מירשם רופא) נגד כאב.

האם החוליה יכולה לזוז יותר מדי?

זה מאוד לא סביר. כיוונון כירופרקטי הוא ייחודי. יש לו את הכמות הנכונה של האנרגיה, הניתנת לנקודה מאוד מדוייקת, בזווית מדוייקת, בתזמון מאוד מדוייק. בכוונה להחזיר תנועה למפרק שידרתי "תקוע", ולעזור לו להפחית לחץ והפרעות מהעצבים. שנים של לימוד, טיפול וניסיון עושים את הטיפול הכירופרקטי ספציפי ובטוח.

מה עושה את צליל ה"פיקוק" במהלך הכיוונון?

נוזל מיפרקי סינוביאלי ( כמו גריז לגבי ציר בדלת, או מכונה) מפריד בין העצמות בכל מפרק שידרתי. חלק מהכיוונונים יכולים לייצר קול פיקוק, כשהגזים והנוזלים במפרק מתאזנים. ממש כמו קול שיחרור הלחץ בפתיחה של בקבוק שמפניה, או הסרה של כוסית שאיבה. הקול מעניין, אבל הוא אינו מעיד על איכות או הערך של הכיוונון.

איך מכווננים תינוקות?

אפילו לידות 'טבעיות' מתקדמות בימינו, עלולות לפגוע בעמוד השדרה של הוולד. מחקרים עדכניים מצאו שכאבי גזים (קוליק), בכי לא רגיל, תיאבון לא סדיר, דלקות אוזניים ושינה לא סדירה יכולים להיות סימנים של בעיה שידרתית. הכיוונונים לתינוקות, מאוד עדינים. ידיעה בדיוק היכן לכוונן, הדוקטור מפעיל לחץ שאינו יותר מהלחץ שאת/ה מפעיל על מנת לבדוק את הטריות של עגבנייה.

האם אנשים שסובלים מאוסטיאופורוזיס יכולים לקבל טיפול כירופרקטי?

בוודאי. בהכנת תוכנית הטיפול הייחודית, לוקח הדוקטור לכירופרקטיקה, בחישוב את הצרכים המיוחדים של כל מטופל/ת. ישנן הרבה דרכים לכיוונון עמוד השדרה. הדרך שתיבחר תתאים לגילך, מצבך, מבנה גופך ורמת בריאותך.

תוך כמה זמן ארגיש יותר טוב?

חלק מהמטופלים מרגישים שיפור כמעט מיידי. אחרים מגלים שזה יכול לקחת שבועות או חודשים. גורמים רבים יכולים להשפיע על תהליך ההחלמה. כמו, כמה זמן אתה סובל מהבעיה הזו? האם אתה מגיע לכל הפגישות בהתאם לתכנית הטיפול שלך? האם את/ה ישן מספיק? עושה מתיחות ותזונה נכונה? האם אתה מעשן? האם אתה במצב גופני טוב, מבחינות אחרות? תוך זמן קצר מרבית המטופלים, מרגישים שיפור מספיק להשלים את המלצות הטיפול של הדוקטור במלואן.

האם אקבל תרופות כל שהן לכאב שלי?

לא. דוקטורים לכירופרקטיקה אינם רושמים תרופות. אנו נעזרים בתהליכים טבעיים, אנחנו יכולים להנחות אותך, איך להשתמש בקרח, על מנת להרגיע סימפטומים של כאב. שימוש נכון בקרח, יכול להרגיע כאב, ללא תופעות והשפעות הלוואי של כדורים/תרופות נגד כאב.

מה אם פוליסת הביטוח שלי אינה מכסה כירופרקטיקה?

הבריאות שלך משפיעה על כל דבר שאת/ה עושה וכל אחד/ת /את/ה מכיר/ה. זהו הנכס היקר ביותר שלך. עדיין, כל אחד מאיתנו חופשי לתת ערך שונה לבריאות שלנו. זה נוח כשחברת הביטוח או גורם שלישי עוזר לשלם את החשבון. אבל צריך להיזהר! אל תיתן/ני לחישובי הרווח של אירגונים ענקיים, להחליט בשבילך – זו הבריאות שלך! והמציאות שלה, או העדרה משרת בעיקר, אותך…

מה גורם לרעש הפיקוק (קנק) של הכיוונון?

למעשה, לא כל טכניקות הכיוונון מייצרות את הקולות המזכירים "פיקוק אצבעות". חלק אינן מייצרות קול בכלל, חלק מייצרות קולות חלשים. עדיין טכניקות כיוונון רבות מייצרות קולות "שיחרור" שידרתי. מה גורם לזה? התעלומה נפתרה על ידי קבוצת חוקרים בריטית שלקחו סרטי רנטגן של אנשים המפוקקים את פרקי האצבעות שלהם. הקולות נוצרים ע"י גז שנכנס מהר וממלא את איזורי הוואקום החלקי, שנוצר על ידי הרחבת המרווח המפרקי, מיד לאחר הכיוונון.

האם אחזור להיות נורמלי שוב?

התוצאות משתנות בין המטופלים. הרבה מדווחים על שיפור ביציבה ובקשתות עמוד השדרה והחזרה המלאה של החיים שלהם. אלו שהזניחו את עצמם, או דחו את הפנייה לטיפול, רואים לעיתים שיפור איטי יותר. אחרי השיפור, מטופלים רבים מגלים שבדיקות כירופרקטיות תקופתיות, יכולות למנוע נסיגה ו/או חזרה.

מה זה כיוונון?

כיוונון כירופרקטי כולל פעמים רבות תנועה מהירה, שעוזרת להניע למפרקים שדרתיים תקועים, או שאינם נעים נכון. חלק מהטיפולים נעשים עם הידיים של הדוקטור, מכשיר כיוונון, שולחן טיפול מיוחד או נעזרים בכוח המשיכה. ישנן דרכים רבות לעוונן את עמוד השדרה. – הדוקטור יידע להתאים את הכיוונון הנכון למטופל/ת, בהתאם לגיל, מין, מבנה גוף, הבעיה התפקודית ועוד.

האם לכירופרקטים יש תואר ברפואה תרופתית?

כירופרקטים עושים ומקבלים תעודת דוקטורט בכירופרקטיקה (D.C) המוענקת על ידי בתי ספר לכירופרקטיקה. לימודי הכירופרקטיקה ולימודי הרפואה התרופתית דומים בהרבה בחינות ושונים באחרות. כירופרקטורים אינם רושמים תרופות, ורופאים תרופתיים (M.D) אינם מתקנים תסבוכת של תת תזוזה חוליתית (לחצים על עצבים שדרתיים). רופאים תרופתיים מטפלים במחלות, שברים ומקרי חירום – ובזה אין שני להם! כירופרקטורים (דוקטורים לכירופרקטיקה) מחזירים את התפקוד התקין והבריא לגוף, ואז עוזרים למטופלים, שבוחרים, לשמור על הבריאות ולמצות את הפוטנציאל של הגוף. – וואו!

כמה זמן נמשך כיוונון שידרתי כירופרקטי?

זה תלוי בטכניקת הכיוונון בה משתמש/ת הכירופרקט/ית שלך. לעיתים יעברו מספר שעות או ימים של בדיקות שיעברו לפני שייעשה הכיוונון הראשוני. במקרים אחרים זה יכול לקחת רק בדיקה ראשונית קצרה, היסטוריה מקרה והערכה.

האם מזיק לעשות קנאקים בצוואר או בגב?

הרצון לפוקק (קנק) את הצוואר או הגב, נגרם כתוצאה ממתח של חוליות תקועות או מוגבלות בתנועה, הגורם לאיזור אחר בעמוד השדרה לפצות (קומפנסציה) על ידי תנועת ייתר פיקוקים ספונטניים רבים. האיזור התקוע, חשוב שיכוונן על ידי כירופרקט (דוקוטור לכירופרקטיקה), כך ששאר עמוד השידרה יתאזן וימנע מתזוזות ייתר רעש ופיקוקים.

האם אני יכול/ה לכוון את עצמי?

פיקוק (קנק) או הנעת ייתר של הצוואר שלך, נותנת תחושת שחרור קצרצרה, אך במהרה גובר לתנועת ייתר או פיקוק של המפרק, חוזר, מכיוון שגורם המתח, לא תוקן. פיקוק ייתר לא נכון ולא מבוקר, עלול לגרום להתקשות של המפרקים בטווח הארוך. גם דוקטורים לכירופרקטיקה, אינם יכולים לכוונן טוב את עצמם. ד"ר מנדי, לדוגמה, מקבל כיוונון פעם בשבוע מהכירופרקטית שלו – מכיוון שזה שומר לו על מערכת החיסון ומחשבה צלולה.

איך בעצם עובדת הכירופרקטיקה?

כירופרקטיקה עובדת מכיוון שגופך הוא מערכת שמרפאת את עצמה, מארגנת את עצמה ומנוהלת על ידי מערכת העצבים שלך. מליוני הוראות יוצאות ממוחך, במורד חוט השדרה, ומשם יוצאות הוראות תפקוד אל כל איבר, מערכת וריקמה. מידע ונתונים, נשלחים בחזרה למוח ומדווחים אם הגוף שלך מתפקד כנדרש. תנועה או מיקום לא נכון של חוליות עמוד השדרה, המכונה בפי מומחים "תת תזוזה חולייתית" (תת"ח), יכולה להפריע להעברת מידע חיוני זה, על ידי גירוי העצבים ופגיעה בתפקוד האיברים והרקמות הקשורים אליהם. כיוונון שדרתי מדוייק (ספציפי) משפר את העברת המידע החיוני בין המוח/גוף/נפש. הבריאות משתפרת וחוזרת, פעמים רבות, בהתאם לשיפור הניהול של מערכת העצבים את הגוף.

האם אני יכול לדעת אם אני סובל מלחץ עצבי שידרתי, ללא התייעצות עם כירופרקט?

לא תמיד. תת תזוזה או לחץ על עצב שידרתי, דומים לחור בשן – את/אתה יכולים לסחוב את זה זמן רב, לפני שמופיעים הסימפטומים. זו הסיבה שבגללה חשוב וכדאי לעבור בדיקה שידרתית תקופתית סדירה.

האם יש לי 'עצב צבוט'?

מצב של עצב צבוט הוא נדיר. יותר הגיוני שחוליה שדרתית סמוכה מגרה, מותחת או משפשפת את העצב. "תת תזוזות אלו" מעוותות את המסרים שמועברים על ידי העצבים בין המוח והגוף. דבר זה יכול לפגוע בבריאות התפקודית של האיברים והרקמות שמחוברים אליהם.

איך קורות לך תת תזוזות?

יש שלושה גורמים בסיסיים לתת תזוזות (תת"ח). גורמים גופניים שיכולים לכלול נפילות, תאונות, תנועות חוזרות והרמה לא נכונה של משאות; רגשות כמו אבל, כעס, פחד או חרדה יכולים לגרום תת תזוזות (תת"ח). גורמים כימיים כמו אלכוהול, סמים, תרופות, זיהום אוויר, זיהום מים ודיאטה לא בריאה.

האם יש לי "החלקת דיסק" (בריחת דיסק)?

בין כל זוג חוליות בעמוד השדרה, נמצאת כרית הפרדה, שמכונה דיסק. מעטפת פיברוטית חזקה, שומרת על חומר ג'לטיני במרכזה, שעוזר לתמוך ולשאת משקל, ומאפשר תנועה מפרקית. הדרך המיוחדת, בה מחובר הדיסק לחוליה שמעליו, ולזו שמתחתיו, אינה מאפשרת לו, למעשה, 'להחליק' או 'לברוח' עדיין, הדיסק, יכול לבלוט; הוא יכול להיקרע; הוא יכול להיחתך; הוא יכול "לרזות" – לרדת בגובהו; הוא יכול להתייבש והוא יכול להתמוטט, אבל לא יכול 'להחליק' או 'לברוח'.

האם תת תזוזות (תת"ח) יכולות להסתדר (להתכוונן) בעצמן (באופן ספונטאני)?

לפעמים. אורח החיים הלחוץ של תקופתנו, הוא גורם מתמשך, קבוע לתת תזוזות. למזלנו, יש לגוף שלנו את היכולת לתקן בעצמו, הרבה מהבעיות כשאנחנו מתכופפים או נמתחים, או כשאנחנו ישנים בלילה. כשתת התזוזות אינו מתאזנות מעצמן, את/ה צריך/כה להיבדק על ידי דוקטור לכירופרקטיקה.

האם הכיוונונים יהפכו את עמוד השדרה שלי לחופשי מדי?

לא. רק המפרקים הנעולים (תקועים) בעמוד השדרה, מקבלים כיוונון. דבר זה מאפשר לשרירים חלשים ורצועות חלשות להתחזק ולהחלים.

האם מכווננים את כל המטופלים באותה דרך?

לא. עמוד השדרה ותוכנית הטיפול מיוחדים אצל כל מטופל/ת. עם 24 חוליות נעות בעמוד השדרה (שכל אחת נעה ב-7 כיוונים שונים!). אנחנו מזהים קשת רחבה של איפיונים שידרתיים. הטיפול בכל מטופל/ת, מותאם המיוחד עבורו/ה, עם התייחסות לגיל, מצב ומטרות הבריאות שלו/ה.

כמה כיוונונים אצטרך לעבור?

מספר הכיוונונים משתנה לכל מטופל/ת, בהתאם למצבם ולמטרות הבריאות שלהם. הרבה מטופלים מתחילים להרגיש שיפור תוך שבוע או שבועיים, של טיפול אינטנסיבי. הביקורים נעשים פחות תכופים עם התייצבות עמוד השדרה שלך. במקרים כרוניים, החלמה מלאה, יכולה להימשך חודשים ואפילו שנים.

אפשר לעבור טיפול כירופרקטי אחרי ניתוח בעמוד השדרה?

כן. היה בטוח שהדוקטור לכירופרקטיקה, יימנע מהפעלת לחץ מהאזורים ששונו ניתוחית בניתוח של עמוד השדרה שלך. ניתוחים וקיבועים של עמוד השדרה, יוצרים חוסר יציבות ברמה שמעל ו/או מתחת לאזור הקיבוע/ניתוח. אזורים אלו יהיו הפוקוס של הטיפול הכירופרקטי שלך.

כמה זמן אצטרך להמשיך בטיפול הכירופרקטי?

אחרי שהמטופלים מקבלים את השיפור שהם רוצים, הרבה בוחרים להמשיך בסוג כלשהו של טיפול משמר תקופתי. מטופלים אלו, מגיעים לביקורים שלהם, כשהם מרגישים נהדר. ביקורים אלו, יכולים לתמוך בשלבים האחרונים של תהליך ההבראה, ועוזרים לאבחן ולפתור בבעיות חדשות קטנות, לפני שהן הופכות למשמעותיות. התפקיד שלנו הוא להציע את הטיפול הטוב ביותר, והתפקיד שלך הוא לבחור, כמה מזה את/ה רוצה.

מדוע רופאים תרופתיים ודוקטורים לכירופרקטיקה אינם משתפים פעולה ועובדים ביחד?

זה משתנה בימינו. שנים של דיעות קדומות מפנות דרך למחקרים המראים את היתרונות והתועלת של הטיפול הכירופרקטי. גישות והתייחסויות, משתנות לאט. בכל מקרה, הציבור מחפש ודורש תחליפים (אלטרנטיבות) לתרופות וניתוחים. יותר ויותר רופאים תרופתיים, מפנים את המטופלים שלהם למשרדינו.